«Гендерне виховання дітей дошкільного віку»
«Гендерне виховання дітей дошкільного віку»
Гендер (англ. Gender - рід) - соціальна стать, соціально детерміновані ролі, ідентичності і сфери діяльності чоловіків, які залежать не від біологічних статевих відмінностей, а від соціальної організації суспільства.
Фізіологи, психологи, педагоги вважають, що формування гендерної стійкості і залежить в першу чергу від ставлення батьків до дитини, характеру батьківських установок і прихильності як матері до дитини, так і дитини до матері, а також від виховання його в ДНЗ.
Що потрібно знати батькам про дівчинку.
Незалежно від віку, дівчаткам потрібно більше турботи. Завдання батьків - дати дівчинці більше турботи, розуміння і поваги, щоб вона могла довіряти оточуючим. Коли дівчинці погано, вона повинна знати, що батьки готові оточити її турботою. Якщо дівчинка отримує необхідну їй турботу, вона довіряє батькам і залишається відкритою. Довірлива дівчинка щаслива і задоволена життям. Для розвитку своїх талантів і талантів дівчаткам необхідна впевненість в близьких людях. В іншому випадку вони відчувають себе ні на що не придатними, нелюбимими і відмовляються від підтримки оточуючих. Батькам слід зрозуміти, що дівчатка формують позитивне уявлення про себе на основі уваги і турботи, які їм дарують люди.
Батьки часто дають дочкам занадто багато самостійності і можливості обходитися без сторонньої допомоги, нехтуючи потребою дівчаток в турботі. Якщо ж батько дуже вірить у здатність дочки робити щось самостійно, вона може подумати, ніби тато не дуже про неї дбає. Дівчинці необхідно відчувати, що вона може довіряти своїм батькам, - що вони завжди готові зрозуміти її почуття, бажання і потреби. Дівчаткам потрібно більше допомоги і підбадьорення. Пропонуючи допомогу дівчинці, ви даєте їй зрозуміти, що вона вам не байдужа, що ви про неї дбаєте. Дівчаткам потрібно більше уваги і визнання у відповідь на те, якими вони є, що вони відчувають і чого хочуть. Дівчата відчувають потребу в тому, щоб їх любили за те, якими вони є. Захоплюйтеся ними!
1. Я тебе так люблю!
2. Ти у мене просто чудо, подарунок долі!
3. Ти найдивовижніша, найпрекрасніша, я так тебе люблю!
4. Ти оздоблюєш моє життя!
Рекомендації батькам по вихованню дочок.
1. Для того щоб дівчинка досягла здорової гендерної ідентичності, необхідні теплі і близькі стосунки з матір'ю і такі ж відносини з батьком, а батькам необхідно підкреслювати ніжні і турботливі відносини в парі, щоб у дівчинки склалися враження про щасливе сімейне життя.
2. Батькові слід знаходити час на спілкування з дочкою: показувати, що дочка відрізняється від нього, вона іншої статі; але робити це він повинен з повагою і доброзичливістю, щоб вона зрозуміла, що гідна любові чоловіка.
3. Поважаючи особистість дочки, демонструючи задоволеність її вчинками, батьки формують її позитивну самооцінку.
4. У мами з дочкою повинні бути свої "жіночі секрети": Мама повинна знаходити час для усамітнення з дочкою, зробити ці бесіди ритуальними і традиційними.
5. Ця турбота одне про одного демонструється через повагу до старшого покоління.
Що потрібно знати батькам про хлопчика.
У хлопчиків зазвичай є особливі потреби, які не менш важливі за дівочі. Звичайно ж, головна потреба для тих і інших - любов. Але любов може виражатися по-різному. Любов батьків в першу чергу проявляється через довіру і турботу.
Завдання батьків - проявити по відношенню до хлопчика більше довіри, прийняття і схвалення, щоб мотивувати його до діяльності.
Для того, щоб хлопчик дбав про оточуючих, його дії необхідно мотивувати успіхом і заохоченням. Потрібно ясно давати йому знати, що він здатний радувати своїх батьків і радує їх. Якщо хлопчикові вдається доставити батькам радість, це служить йому мотивацією, щоб і далі вести себе відповідним чином, в іншому випадку хлопчик стає слабким і перестає піклуватися про оточуючих. Позитивне заохочення правильної поведінки служить хлопчикові додатковим підтвердженням успіху.
Рекомендації батькам по вихованню синів.
1. Хлопчикам часто не вистачає позитивної мотивації: потрібно не забороняти, а вирішувати щось додаткове за хороший вчинок.
2. Потрібно дозволяти хлопчикам проявляти свою емоційність - вирішувати плакати, наприклад (Дозволяти бути природними).
3. Мамам хлопчиків потрібно довіряти чоловічий інтуїції тата: вони відчувають, як потрібно виховувати чоловіка.
4. Хлопцям потрібно організовувати режим і дисципліну: це формує його відповідальність!
5. Мама - ПІКЛУЄТЬСЯ, а тато - ФОРМУЄ чоловіка.