A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр Недригайлівської селищної ради"

Як організувати заняття фізкультурою вдома

Дата: 18.01.2024 14:36
Кількість переглядів: 10

У фізичному вихованні дітей в сім'ї можуть бути використані різні форми занять фізичними вправами - від простих (ранкова гімнастика) до складних (тренування в окремому виді спорту).

Можна рекомендувати такі форми занять фізичними вправами дітей у сім'ї:

- ранкова гімнастика (до 5-10 хв);

- фізкультхвилинка (1-2 хв);

- заняття із загальної фізичної підготовки (від 10 до 30 хв залежно від віку);

- самостійні тренувальні заняття;

- участь у змаганнях;

- прогулянки (лижні, велосипедні, пішки);

- загартовувальні процедури (сонцем, повітрям, водою);

- нетрадиційні методи оздоровлення (ходіння босоніж по підлозі, росяній траві, піску, гальці, воді, глині, болоті, камінчиках);

- різні види самомасажу рук та ніг, крапковий самомасаж обличчя тощо;

- туризм;

- рухливі і спортивні ігри.

Систематичні вправи в домашньому спортивному куточку, ранкова гімнастика, вечірня пробіжка з татом і мамою - все це допоможе досягти значних успіхів у фізкультурних заняттях.

Приділяючи дитині хоча б декілька хвилин для занять фізкультурою, перш за все потрібно дотримуватись принципу систематичності, щоб дитина поступово звикала до занять. Тривалість домашнього заняття з фізкультури може бути різною - залежно від віку дитини, від пори року, від частини доби, а також від того, чим займається дитина до і після заняття (від 10-15 хв до 25-30 хв щоденно).

Під час ранкової гімнастики найкраще використовувати легкі і знайомі вправи. Тривалість ранкових занять - не більше 10 хвилин. Протягом дня дитина повинна до сну і після нього побувати на свіжому повітрі, де можна провести 20-ти хвилинне фізкультурне заняття, виконавши до нього вправи для великих м'язових груп.

Вправи перед вечерею - найбільш розповсюджена форма занять, адже батьки вдома і хоча б один із них може позайматися з дитиною. Після вечері займатися із дітьми фізичним вихованням не рекомендується.

Як зацікавити дитину заняттями фізичною культурою? Ви повинні підбадьорити дитину, продемонструвати, яка вона міцна, спритна і сильна. Якщо у дитини немає бажання займатись, проаналізуйте причини негативного ставлення до занять, щоб в подальшому створювати більш сприятливі умови. Та найкращим для дитини є приклад батьків, які щоденно займаються ранковою гімнастикою та заняттями фізкультурою і спортом.
                                                        


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено